11 czerwca 2026 r. Gmina Kluki podpisała umowę na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Klukach. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn. „Zakup samochodów pożarniczych dla jednostek OSP z terenu Gminy Kluki” i stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców oraz wzmocnienia potencjału ratowniczego gminy.
11 czerwca 2026 r. Gmina Kluki zawarła umowę na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP KSRG Kluki. Umowa została podpisana z firmą MOTO-TRUCK Sp. z o.o. (z siedzibą przy ul. ks. P. Ściegiennego 270 w Kielcach), a jej wartość wynosi 2 229 990,00 zł brutto.
Przedmiotowe zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Zakup samochodów pożarniczych dla jednostek OSP z terenu Gminy Kluki” i współfinansowane w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021–2027. Dofinansowanie pochodzi z Priorytetu FELD.02 „Fundusze europejskie dla zielonego Łódzkiego”, Działania FELD.02.25 „Dostosowanie do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom – ZIT Radomsko–Piotrków Trybunalski–Bełchatów”.
Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Kluki, poprawy gotowości operacyjnej jednostki OSP Kluki oraz wzmocnienia potencjału ratowniczego na terenie całej gminy.
Zgodnie z zapisami umowy termin realizacji zamówienia został określony na grudzień 2026 roku.














